У петак, 30. августа, одржано је отварање изложбе и проглашење победника седамнаестог по реду наградног конкурса „Фото изазов“ – Сокобања 2024. Ове године на конкурсу је учествовало 55 аутора из целе Србије, који су пријавили 240 фотографија. Тема овогодишњег фото конкурса била је: „Сокобања – место најлепших успомена“. Трочлани жири у саставу Владан Димитријевић, власник штампарије из Сокобање, Славољуб Ћирковић, графички дизајнер, и Весна Милосављевић, дипломирани туризмолог, одредили су ужи избор од 40 фотографија, које ће од 01. – 10. септембра бити изложене у Галерији – легату „Милуна Митровића“ у Сокобањи.
Према оцени чланова жирија, првонаграђена фотографија је „Зимско сунце“ ауторке Јоване Младеновић из Ниша, друго место жири је доделио фотографији „Лето у једном скоку“ аутора Александра Милосављевића из Сокобање, а треће место припало је фотографији аутора Драгана Церовића из Београда, под називом „Река Моравица“. У складу са пропозицијама манифестације и Одлуком УО Туристичке организације Сокобања првонаграђеном припада награда у износу од 45.000 динара, друга награда износи 25.000 динара и трећа 10.000 динара.